13/01/2017

Dołącz do HIB

Jesteś członkiem ZHP lub studentem? Lubisz bawić się liczbami? Słowa: badania, analiza czy statystyka nie są Ci obce? Interesuje Cię, jakie zdanie na różne tematy mają harcerze? Chciał(a)byś zadać im pytania i poznać odpowiedzi? Jeśli tak – może to właśnie jest sygnał do rozpoczęcia nowej przygody z…

 

HARCERSKIM INSTYTUTEM BADAWCZYM!

 

Zastanawiasz się, kim my tak właściwie jesteśmy?

Nic dziwnego – Harcerski Instytut Badawczy ZHP (HIB) powstał na początku 2016 r., po przekształceniu z Zespołu Badań i Analiz GK ZHP. Jesteśmy grupą harcerzy (i nie tylko), których drogi skrzyżowały się właśnie dzięki zainteresowaniu badaniami i aktualnymi problemami ZHP. Prowadzimy badania dotyczące najważniejszych aspektów w obszarze funkcjonowania ZHP. Na swoim koncie mamy: sześć Arkuszy Analizy Hufca, cztery Arkusze Analizy Chorągwi, cztery Badania Drużynowego, Badanie wartości i konotacji harcerskich wśród członków ZHP, Badanie wartości liderów harcerskich, cykl badań związanych z Prawem Harcerskim oraz badanie dotyczące Harcerskiej Akcji Letniej. Na chwilę obecną jesteśmy w trakcie opracowania Badania zaangażowania społecznego członków ZHP, badania postaw przeprowadzonego na Zlocie ZHP oraz cyklu badań dotyczących pracy drużyn. Ponadto, zorganizowaliśmy Ogólnopolską Konferencję Instruktorską „Czy(m) było, jest i będzie wychowanie harcerskie?” oraz opracowaliśmy propozycję programową „Tropami tych, co przed nami”.

 

Co oferujemy?

 • możliwość uczestnictwa w programach badawczych HIB,
 • możliwość współpracy z ogólnopolskim instytutem badawczym,
 • wsparcie metodologiczne,
 • szkolenie z analizy statystycznej,
 • realizację praktyk studenckich i wakacyjnych,
 • możliwość realizacji zadań na stopnie wędrownicze i instruktorskie związane z prowadzonymi badaniami,
 • świetną atmosferę i samą pozytywną energię. 🙂

 

Jeśli:

 • masz co najmniej 18 lat,
 • jesteś członkiem ZHP lub studentem kierunku nauk społecznych lub około matematycznych,
 • potrafisz i chcesz zadawać pytania,
 • potrafisz tworzyć narzędzia badawcze,
 • ważenie i analiza danych nie są Ci obce,
 • potrafisz myśleć analitycznie,
 • chcesz zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu przygotowania badania i analizy danych,
 • kręci cię statystyka…

 

… zapraszamy Cię do współpracy z HIB! Aby się zgłosić, wystarczy, że wyślesz maila na adres [email protected], a w nim zawrzesz krótką informację o sobie oraz o tym, dlaczego właśnie z nami chcesz współpracować.

Do zobaczenia! 🙂