13/01/2017

Dołącz do HIB

Jesteś członkiem ZHP lub studentem? Lubisz bawić się liczbami? Słowa: badania, analiza czy statystyka nie są Ci obce? Interesuje Cię, jakie zdanie na różne tematy mają harcerze? Chciał(a)byś zadać im pytania i poznać odpowiedzi? Jeśli tak – może to właśnie jest sygnał do rozpoczęcia nowej przygody z…

HARCERSKIM INSTYTUTEM BADAWCZYM!

Zastanawiasz się, kim my tak właściwie jesteśmy?

Nic dziwnego – Harcerski Instytut Badawczy ZHP (HIB) powstał na początku 2016 r., po przekształceniu z Zespołu Badań i Analiz GK ZHP. Jesteśmy grupą harcerzy (i nie tylko), których drogi skrzyżowały się właśnie dzięki zainteresowaniu badaniami i aktualnymi problemami ZHP. Prowadzimy badania dotyczące najważniejszych aspektów w obszarze funkcjonowania ZHP. Na swoim koncie mamy: sześć Arkuszy Analizy Hufca, cztery Arkusze Analizy Chorągwi, cztery Badania Drużynowego, Badanie wartości i konotacji harcerskich wśród członków ZHP, Badanie wartości liderów harcerskich, cykl badań związanych z Prawem Harcerskim oraz badanie dotyczące Harcerskiej Akcji Letniej. Na chwilę obecną jesteśmy w trakcie opracowania Badania zaangażowania społecznego członków ZHP, badania postaw przeprowadzonego na Zlocie ZHP oraz cyklu badań dotyczących pracy drużyn. Ponadto, zorganizowaliśmy Ogólnopolską Konferencję Instruktorską „Czy(m) było, jest i będzie wychowanie harcerskie?” oraz opracowaliśmy propozycję programową „Tropami tych, co przed nami”.

Co oferujemy?

  • możliwość uczestnictwa w programach badawczych HIB,
  • możliwość współpracy z ogólnopolskim instytutem badawczym,
  • wsparcie metodologiczne,
  • szkolenie z analizy statystycznej,
  • realizację praktyk studenckich i wakacyjnych,
  • możliwość realizacji zadań na stopnie wędrownicze i instruktorskie związane z prowadzonymi badaniami,
  • świetną atmosferę i samą pozytywną energię. 🙂

Warunki zgłoszenia się do naszego zespołu znajdują się tutaj:

https://zhp.pl/2022/nabor-do-harcerskiego-instytutu-badawczego-gk-zhp/